Debaty – najlepszy sposób na naukę angielskiego?

Lia Nelson

4 komentarze

06/06/2013

Przy nauce każdego języka ponawiane ćwiczenia są niezbędne. Jednak jeśli chodzi o naukę drugiego języka, pytanie do debaty brzmi „Jaki jest najlepszy sposób do nauki?

Porównanie dwóch najpopularniejszych metod nauczania i nauki wykazuje, że oba są efektywne.

Pierwsza – metoda klasowa – to tradycyjny sposób nauczania w formie jednego nauczyciela i wielu uczniów. Instruktorzy zapewniają mnóstwo wiedzy na temat zasad gramatycznych, składni, użycia czasowników i mechaniki nowego języka. Uczniowie natomiast słuchają, powtarzają i są zachęcani do odpowiadania, aby uczyć się również przez mówienie i poprawianie błędów swoich i innych.

Drugą metodą jest metoda immersji. Ta technika jest przydatna podczas nauki języka ojczystego jak i każdego kolejnego. Metoda immersji wpycha ucznia w sytuację, w której jest otoczony przez native speakerów. Ten sposób oferuje niewiele, jeśli jakiekolwiek, zasady i tłumaczenia, a nauka przychodzi poprzez zrozumienie kontekstu, tonu, idiomów i chłonięcie wiedzy.

Podczas gdy obie metody udowodniły swoją efektywność, pytanie nadal pozostaje – która jest lepsza? Zgodnie z badaniami opublikowanymi przez „Publiczną Bibliotekę Naukową” ci, którzy uczyli się przez immersję, nauczyli się języka, ale również wykazali znajomość gramatyki jak u native speakerów. Jednak zwycięzca debaty prawdopodobnie zależy od ucznia. Tak samo jak różnią się sposoby nauczania, różnią się też studenci. Niektórym bardziej odpowiada metoda immersji. Dla innych tradycyjna metoda jest kluczem do sukcesu.

 

Rozwiń płynność swojej angielskiej wymowy, słownictwo i pewność siebie z mini-debatami lub debatami dla zaawansowanych.

Comments

 • asitha kikila
  Odpowiedz

  The best way is: read, listen as much as you can, then your 4 skills will increase automatically and instantly.

 • sharen dias
  Odpowiedz

  I have been studying English. There is class that native speaker comes once every week. I am happy, because I have a chance that I can listen to voice of native speaker.

 • jonathan riched
  Odpowiedz

  I’m very happy that i have chance to read this post. I think that it is a good text and it has useful for all people and learners

 • elada bara
  Odpowiedz

  I think combined method of explicit and implicit method would be good for adults, because we adults have experience learning foreign language by grammar rules and it is easy way to understand a foreign language structure.