Polska firma partnerem informatycznym English By Phone – globalnej szkoły językowej

English By Phone

0 Comments

25/10/2011

Warszawa, 25 października 2011

Polska firma partnerem technologicznym innowacyjnej usługi English By Phone – globalnej szkoły językowej.  English-by-Phone, globalna szkoła językowa online http://www.english-by-phone.com, zapewniająca lekcje angielskiego jeden na jeden z nauczycielami z całego świata ( Native Speakers) ogłosiła partnerstwo technologiczne z polską firmą MMI Group. Szkoła przeżywa duży wzrost zainteresowania Klientów w Polsce dzięki pozytywnej reakcji na elastycznie i innowacyjnie prowadzone zajęcia przez Skype lub telefon.

Patrice Laperriere, pomysłodawca szkoły, nauczył się rosyjskiego w bardzo szybki sposób. Poczuł co znaczy nauka obcego języka na własnej skórze. W trakcie swojego pobytu w Rosji wynajmował pokój u starszego 82- letniego naukowca z którym często oglądał telewizję. Problem tylko taki że starszy Rosjanin nie mówił ani po angielsku ani po francusku. „Rzuciłem się na bardzo głęboką wodę !” – wspomina Patrice.

Historia ta wydarzyła się w 2000 roku. Patrice, absolwent nauk politycznych na uniwersytecie w Montrealu, zdecydował się zamieszkać po ukończeniu studiów w Moskwie. Tam zaprzyjaźnił się z rosyjskim dziennikarzem, który prowadził zajęcia z języka angielskiego. Nauczyciel ten miał zwyczaj zawsze spóźniać się, co najmniej 15 minut, na lekcje języka rosyjskiego na które umawiał się z Patrice. „Pewnego dnia mój nauczyciel zasugerował by zadzwonić do jego domu i przeprowadzić spóźnioną lekcję przez telefon” opowiada Patrice.Podstawową ideą English-by-Phone początkowo było stworzenie społeczności nauczycieli Rosjan, którzy chcieli uczyć angielskiego. Utworzona pod koniec 2006 roku, usługa dostarczania lekcji angielskiego przez telefon przyciągała początkowo naprawdę śladowe ilości uczniów. „To było trudne”, przyznają założyciele firmy. Ludzie nie chcieli wierzyć że będą łączyć się z prawdziwymi nauczycielami. Momentem przełomowym okazała się emisja pięciominutowego filmiku o usługach szkoły w rosyjskiej MTV. To stało się przyczynkiem do błyskawicznego rozwoju firmy.

Dzisiaj English-by-Phone zatrudnia powyżej 90 nauczycieli, otrzymujących 12 dolarów za godzinę pracy a polski rynek staje się ważnym odbiorcą usług firmy. Inne firmy, na przykład Empik School, oferują lekcje przez telefon zasadniczo jako dodatek do swojej działalności. Dla English-by-Phone oferta lekcji po 25 minut przez telefon lub przez Skype jest podstawą działalności. Klienci wybierają nauczyciela, plan zajęć i zaczyna się nauka. W Rosji, niektórzy ludzie decydują się uczyć angielskiego stojąc w samochodzie. W codziennych korkach. W Polsce raczej jeszcze nikt nie decyduje się na tak egzotyczne miejsce nauki ale z pewnością elastyczność oferowana przez szkołę trafia w potrzeby rynku.

W ciągu czterech lat, nauczyciele English-by-Phone przeprowadzili prawie 100 tysięcy lekcji z uczniami z całego świata. W Polsce jak do tej pory, liczba ta wynosi 12.000. English-by-Phone jest już obecny w Brazylii, Kanadzie i Francji. Plany rozwoju firmy obejmują teraz Argentynę, Chiny, Niemcy, Japonię, Koreę Południową, Meksyk, Hiszpanię i Turcję. W 2009 r. obroty firmy przekroczyły milion dolarów.”Obecnie oczekujemy ok 30% wzrostu obrotów szkoły na świecie w ciągu roku” komentuje Miron Matecki, współwłaściciel MMI Group sp z o.o. – Globalnego Partnera Technologicznego szkoły. „Musimy poprawić jakość naszej platformy informatycznej. Polska, ze swoją ofertą znanych i cenionych na świecie informatyków, z możliwością dostępu do środków UE na rozwój usług o charakterze globalnym, staje się zapleczem technologicznym rozwoju English-By-Phone. Pracujemy nad rozszerzeniem oferty szkoły o kursy on-line. Naszym zadaniem w Polsce jest teraz opracowanie interfejsu dla uczniów i nauczycieli szkoły. Pracujemy również nad rozszerzaniem usługi na ofertę dla firm. Pracodawcy oczekują że ​​ich pracownicy, biorący udział w kursach opłaconych przez firmę, zostaną obiektywnie ocenieni przez nauczycieli po zakończeniu poszczególnych etapów nauki.” mówi Miron Matecki.”Wzrost firmy to jednak nie tylko technologia” – ocenia Patrice Laperriere – „do rozwoju, ekspansji na nowe rynki nie wystarczy proste tłumaczenie strony internetowej i zdefiniowanie możliwości opłacania kursu kartą kredytową, jak robią niektórzy globalni konkurenci, na przykład Englishtown. Chcę przedstawiciela na miejscu. Wierzę w posiadanie lokalnego partnera w każdym kraju w którym jesteśmy. MMI Group ze swoim doświadczeniem ludzkim i technologicznym staje się ważnym partnerem dla naszej całej, coraz bardziej globalnej organizacji” powiedział Patrice Laperriere.

Zapraszamy do odwiedzin strony internetowej www.english-by-phone.pl.

Informacje o English-by-phone.com: English-by-phone.com z siedzibą w Carson City w Nevadzie, uczy języka angielskiego indywidualnych studentów i organizacje na całym świecie. Firma prowadzi swoje operacje w Brazylii, Kanadzie, Francji, Polsce i Rosji. Zdając sobie sprawę, że ludzie są bardzo zajęci, pozwala studentom zorganizować harmonogram lekcji w sposób który pasuje do ich osobistych preferencji. Lekcje mogą być prowadzone 24/7 przez telefon lub online. English-By-Phone.com zorganizował w 2010 r 92.000 lekcji indywidualnych oraz 12.000 lekcji grupowych.

Informacje o MMI Group: MMI Group jest firmą konsultingową zajmującą się dostarczaniem usług IT w Polsce. Specjaliści MMI posiadają bogate doświadczenie oraz szeroką wiedzę z zakresu instalacji, implementacji, dostosowania i wsparcia aplikacji biznesowych. MMI Group jest dostawcą usług doradczych z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie Sprzedaży, Marketingu oraz technologii IT uzyskanych w projektach prowadzonych w branży usług finansowych, branży FMCG, farmaceutycznej oraz wydawniczej. MMI Group jest oficjalnym dystrybutorem pakietu aplikacji biznesowych  ZOHO w Polsce.

WERSJA PDF dokumentu