Zdobywanie umiejętności językowych przy użyciu technologii

0 Comments

14/10/2013

Nauka nowego języka nie jest prostym zadaniem, a niektóre są trudniejsze do opanowania od innych. Podczas, gdy nauka angielskiego nie jest jak spacerek po parku, technologia pomaga w ułatwieniu tego procesu. Teraz uczniowie uważają zgłębianie angielskiego, naukę pisania i mówienia za łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Jak technologia usprawnia proces nauki języka?

Angielski jest szczególnie trudno opanować w sferach wymowy i gramatyki. Ci, którzy dopiero uczą się języka, mogą łatwo się zniechęcić, jeśli będą zmuszani do komunikacji w środowisku, w którym czują się niekomfortowo. Dla przykładu, student może poczuć się zawstydzony jeśli popełni błąd przy całej klasie. To może uniemożliwić przyszłe postępy, jeśli zrobi wszystko, co w jego mocy, aby uniknąć kolejnego zażenowania. Dzięki użyciu technologii można tego uniknąć, ponieważ uczniowie mogą ćwiczyć prywatnie z pomocą ćwiczeń audio.

Dzięki użyciu technologii proces nauczania staje się bogatszy i urozmaicony.

Wirtualne światy i uczące języka gry mogą rozwijać wyobraźnię ucznia, jednocześnie zapewniając mu narzędzia pozwalające perfekcyjnie opanować angielski. Zamiast spędzać większość czasu na samym słuchaniu języka, studenci mogą z nim obcować w zupełnie inny sposób. Od plików audio do wirtualnych opowieści, gier i innych interaktywnych ćwiczeń, technologia pozwala uczniom na prawdziwe zagłębienie się w nauce.

Zalety użycia technologii do nauki języka

  • Lepsze zrozumienie ćwiczeń: Technologia pozwala uczniom na słuchanie i czytanie tekstu jednocześnie. Możliwość zobaczenia słów i słuchania właściwej wymowy w tym samym czasie poprawia rozumienie języka i pozwala na załapanie nowych koncepcji szybciej i skuteczniej.
  • Rozbudowane słownictwo: Kiedy studenci mają możliwość nauki wyłącznie poprzez tradycyjne, podręcznikowe metody, zaczynają z dużą niekorzyścią. Technologia pozwala na szybsze i łatwiejsze rozbudowywanie słownictwa. Słowa i ich tłumaczenia są zawsze aktualne, a uczniowie nie muszą polegać na starych książkach.
  • Wymowa jest szybko opanowywana: Z pomocą technologii, studenci mogą poprawiać swoją wymowę poprzez słuchanie plików audio tworzonych przez native speakerów. Mają także możliwość nagrywania własnej wymowy, porównania z prawidłowym plikiem audio i wykonania stosownych poprawek.

Badaj tematy naukowe! Dostępne na dwóch poziomach – Średnio-zaawansowanym i Zaawansowanym.