Jak nauczyć się slangu?

Patrice Laperriere

1 Comment

06/06/2013

Jako jeden z najpowszechniejszych języków w dzisiejszym świecie, angielski rozprzestrzeniał się przez wieki po wszystkich krajach i kontynentach.

Od U.S.A., Wielkiej Brytanii, Kanady, Irlandii do Australii, Nowej Zelandii i kontynentu Afrykańskiego.

Wszystkie te państwa przyjęły język angielski, ale również utworzyły własne słowa, zwroty, które są znane tylko w ich regionach. To może stwarzać problemy przy spotkaniu dwóch osób z innych krajów anglojęzycznych.

Nowe słowa takie jak „cool” i „hot” zastąpiły tradycyjne sformułowania takie jak bardzo dobrze czy ładne. Te nowe wyrazy są nazywane slangiem i stały się częścią codziennego życia w krajach anglojęzycznych.

Ilość nowych zwrotów i słów zwiększa się każdego dnia. Wyrażenie „google it” nie istniało jeszcze 10 lat temu, a dziś jest jedną z najpopularniejszych fraz określających przeszukiwanie internetu w poszukiwaniu potrzebnej informacji. Ten slang jest powszechnie akceptowalny i używany w większości anglojęzycznych państw bez problemu. Jednak są też zwroty występujące tylko w określonych krajach.

Na przykład, kiedy osoba urodzona i wychowana w U.S.A. wyjeżdża do U.K., może mieć trudności ze zrozumieniem miejscowych, częściowo przez ich akcent, ale także dlatego, że Wielka Brytania i Stany Zjednoczone posiadają wiele slangu zarezerwowanego dla każdego z nich.

Słowo „mate” jest używane w U.K i w Australii jako slang oznaczający mężczyznę lub przyjaciela, podczas gdy w U.S.A to samo znaczenie ma słowo „dude”.

Slang jest szczególnie popularny w niektórych grupach, takich jak Afro-Amerykanie, którzy mieszkają w gettach. Utworzyli oni określenia na większość podstawowych słów w języku angielskim, przez co dla niektórych brzmią, jakby mówili zupełnie innym językiem.

Aby zapoznać się ze slangiem, uczeń musiałby żyć między posługującymi się nim osobami i być przez nie nauczany. Jeśli zna się angielski, nie stanowi to problemu. Łatwo zaadaptować się do lokalnego slangu i płynnie się nim posługiwać.

Nauczenie się slangu pomoże ci dopasować się do społeczeństwa i zostać przez nie zaakceptowanym.

 

Spróbuj! Naciśnij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o naszym kursie nauki slangu.