Jak nauczyć się angielskiego przy użyciu wiadomości?

Patrice Laperriere

4 komentarze

07/06/2013

Jest wiele sposobów na naukę nowego języka, ale jednym z najlepszych jest oglądanie wiadomości oraz innych programów właśnie w tym języku w telewizji.

Nawet uczniom, którzy całkiem płynnie posługują się angielskim podczas lekcji, problem sprawia użycie slangu oraz słów, które na co dzień mają różne znaczenia lub są różnie wymawiane.

Edukacja poprzez oglądanie wiadomości w telewizji może zmniejszyć bariery gramatyczne i artykulacyjne ucznia. Nie tylko osłuchuje się z samymi słowami, ale także różnymi akcentami i sposobami wymowy. Wyrazy różnie się akcentuje i przez to brzmią zupełnie inaczej.

Kolejną korzyścią, odnoszoną dzięki oglądaniu telewizji jest wiedza na temat posługiwania się słowami. Angielski nauczany w szkołach potrafi być bardzo sztywny a wyrazy często brzmią jak wyjęte prosto ze słownika i mogą dziwnie brzmieć dla native speakerów. Dla przykładu, Amerykanie mają tendencję do używania skrótów. Te z kolei mogą wydawać się niejasne dla ucznia, a pomyłki mogą prowadzić do mówienia niewłaściwych rzeczy w niewłaściwym czasie, a to do problemów.

Wielu słów nie znajdziesz w słowniku. Slang jest bardzo popularny, a w telewizji i innych programach jest używany odpowiednio.

Nauka przy użyciu serwisów informacyjnych jest bardzo dobra ze względu na artykulację, ponieważ uczniowie mogą usłyszeć słowa wymawiane właściwe przy użyciu amerykańskiego, australijskiego lub brytyjskiego angielskiego.

 

Zacznij się uczyć o najnowszych wydarzeniach podczas kursu Aktualne Wiadomości.