Niepoprawna gramatyka – nigdy więcej

Jenn Cobb Bates

0 Comments

18/09/2013

I seen your website ad and figured out it is a good way to get my foot on your door.

Dlaczego gramatyka miałaby mieć jakieś znaczenie? W erze sms-ów i programów auto-correct, które filtrują wypowiedzi większości ludzi, łatwo jest stać się zbyt leniwym by zwracać uwagę na poprawną gramatykę. Podczas pisania i sms-owania większość nie zwraca uwagi na poprawianie błędów, bo wiadomości są zbyt nieformalne by wymagać drugiego spojrzenia. Rozmowy między przyjaciółmi lub członkami rodziny mogą być obfite z potknięcia gramatyczne, nad którymi nikt się nie zastanawia. Dla kontrastu – gramatyka ma znaczenie, jeżeli chcemy napisać odwołanie dotyczące otrzymanego mandatu lub szkicujemy oficjalny e-mail do szefa.

Dla przykładu, jak często społeczeństwo widzi ważnego polityka lub inną rozpoznawalną osobę posługującą się niepoprawną gramatyką? Nie jest to popularne, ponieważ ludzie reprezentujący firmy lub organizacje muszą mieć powszechną reputację profesjonalistów.

Możliwość zrobienia dobrego pierwszego wrażenia rozpoczyna się od wstępnej korespondencji do potencjalnego pracodawcy. Życiorys może być pierwszą informacją na temat kandydata, jaką zobaczy. Zdeterminuje, kto będzie przeniesiony na początek listy, a kto od razu zdyskwalifikowany. Nawet jeśli praca nie wymaga doświadczenia w pisaniu, poprawna gramatyka jest znakiem rozpoznawczym prawdziwego profesjonalisty.

Podczas rozmowy o pracę pracodawca szuka kogoś, kto będzie w godny sposób reprezentował jego firmę. Zatrudniony pracownik musi nieustannie demonstrować swoją wiarygodność i profesjonalizm, jeżeli chce awansować na lepiej płatne stanowisko.

Nie przegap szansy na zabłyśnięcie podczas starania się o pracę lub rozmawiania z kolegami. Dowód gruntownych umiejętności gramatycznych zarówno w pisaniu, jak i w czytaniu, powinien być priorytetem dla osób, które chcą rozwijać się profesjonalnie lub dedukcyjnie.

 

Sprawdź dostępny kurs tutaj, aby dowiedzieć się więcej o użyciu gramatyki w codziennych dialogach.